Menu

Tevékenységünk

Napelemes rendszer telepítése

GINOP-4.1.4-19-2020-02941

 

A Projekt bemutatása

A kedvezményezett neve: PureAqua Környezetvédelmi Mérnöki Iroda Korlátolt Felelősségű Társaság

A Projekt címe: Napelemes rendszer telepítése a PureAqua Kft-nél

A szerződött támogatás összege: 8.316.000 Ft

A támogatás mértéke: 55 %

A projekt tartalmának bemutatása:

Projektünk célja a PureAqua Kft. veszprémi székhelyén (8200 Veszprém, Lőszergyári út 6. hrsz.: 8708) lévő iroda és műhely funkciójú épületének energetikai korszerűsítése napelemes rendszer telepítésével, hogy a tevékenységét a leghatékonyabban, és a legjobb gazdasági mutatók elérésével tudja teljesíteni.

A megnövekedett piaci igények kiszolgálása érdekében a vállalkozás 2012-ben ingatlant vásárolt a volt Bakony Művek Rt. területén. Az ingatlan 2013-2014 években átalakításra és korszerűsítésre került, 2015 óta pedig ez az ingatlan lett cégünk székhelye. Az ingatlan a volt Bakony Művek Rt. területén található (a várost elkerülő közútról könnyen megközelíthető), ipari jellegű ingatlanokkal szegélyezve. A telephely 2872 m2, kerítéssel védett, a mintegy 500 m2 alapterület rendelkezik. Az ingatlan elektromos-, víz-, szennyvíz közművel rendelkezik, internet csatlakozása biztosított, közúton 24 tonnás szállító járművel megközelíthető. Az épület 2 szintes, alacsony hajlásszögű tetős, kisméretű téglából falazott (10 cm vastag utólagos hőszigeteléssel). A tetőszerkezet 2015-ben készült acél szelemenes, trapézlemez borítással. Az épületben iroda, műhely és raktár funkciók kaptak helyet. Energetikai szempontból korszerűnek mondható, mind épületszerkezetiben, mind az épületgépészeti rendszereit illetően. Emiatt energiahatékonysági beruházásra nincs szükség. Tervezett a jelentős villamos energiaigény csökkentése érdekében az üzemépület dél-nyugati tájolású alacsony hajlásszögű tetején egy 44,89 kWp teljesítményű HMKE rendszer létesítése.

Az érintett ingatlan energetikai korszerűsítésével elsősorban az épület fűtési, hűtési és világítási energiaigényét szeretné mérsékelni, de a technológia energiaigényében is jelentős energiafelhasználás csökkenést érünk el, ezáltal jelentősen csökkentjük az üzemeltetési költségeket és az épület üvegházhatást okozó gázok kibocsátását is. A tervezett beruházás a fent bemutatottaknak megfelelően a megújuló energia felhasználás növelése mellett, javítja a vállalkozás versenyképességét és erőforrás-hatékonyságát.

A projekt tényleges befejezési dátuma: 2021.10.04.

A projekt azonosító száma: GINOP-4.1.4-19-2020-02941

ginop

Mobil iszapvíztelenítési szolgáltatás bővítése, modernizálása

GINOP-1.2.8-20-2020-01470


A Projekt bemutatása

A kedvezményezett neve: PureAqua Környezetvédelmi Mérnöki Iroda Korlátolt Felelősségű Társaság

A Projekt címe: Mobil iszapvíztelenítési szolgáltatás bővítése, modernizálása a PureAqua Kft-nél

A szerződött támogatás összege: 26.741.971 Ft

A támogatás mértéke: 70%

A projekt tartalmának bemutatása:

A cég mobil iszapvíztelenítési piacon megcélzott piacvezető pozíciójának elérése érdekében jelen fejlesztésben egy olyan mobil aprító berendezést vásárol meg, amely a meglévő mobil víztelenítő berendezéseinkhez illesztve biztosítani tudja, hogy olyan szálas anyagokat (törlő kendők, rongyok, egyéb ruhadarabok) valamint kisebb darabos (kövek, egyéb szilárd darabos) szennyeződéseket tartalmazó iszapokat is kezelni tudjunk, melyeket versenytársaink nem tudnak megtenni. Az előbb említett anyagok a víztelenítő berendezésekre feladó szivattyúkban folyamatos meghibásodást, jelentős karbantartási igényt okozva kirakódnak, mechanikai sérülést/károsodást okoznak csökkentik az effektív üzemidőt, növelik azok karbantartási igényét és egyes esetekben pedig lehetetlenné teszik a víztelenítési feladat ellátását. A berendezés az előbb említett beépítés mód mellett alkalmas olyan in-line kialakításra, ide vonatkozó szolgáltatás nyújtására is, amikor is a berendezés időszakosan integrálásra kerül a komplex hígtrágya/iszap kezelési folyamatba (pl.: feladó, vagy recirkulációs ágba), vagy éppen egyes technológiai tároló terek közötti időszakos átszivattyúzásnál biztosítja nagy kapacitással a darabos és szálas anyagok aprítása révén az iszap víztelenítés megkezdése előtti előkezelését.

A berendezés megvásárlásával cégünk mobil iszapvíztelenítő „képessége” és a kapcsolódó, megrendelőinknek ajánlható szolgáltatások köre bővül, a cég technológiája fejlődik, mely további piacszerzést, versenytársakkal szembeni versenyelőny kialakítását teszi lehetővé.

A megvásárolni kívánt informatikai eszközök és szoftverek pedig a cég komplex tevékenységét támogatják, biztosítják a folyamatos munkavégzés korszerű erőforrás igényét.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021.03.31.

A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-01470

ginop 1 2 8 20 2020 01470 c

Kutatás-fejlesztés IV.

GINOP-2.1.7-15-2016-02233

 

A projekt bemutatása

A kedvezményezett neve: Pure Aqua Környezetvédelmi Mérnöki Iroda Kft.

A projekt címe: „Perpetuum mobile” vákuumbepárló prototípusának kidolgozása

A szerződött támogatás összege: 45.199.160 Ft

A támogatás mértéke: 58,62%

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt célja egy olyan, egyedi és újszerű elven működő vákuumbepárló prototípus létrehozása, mely a vákuum kialakításához és fenntartásához nem igényel elektromos energiát (a piacon elérhető vákuumbepárlókkal ellentétben), továbbá mind a felületnövelés módjában (porlasztás), mind a vákuum kialakítás és fenntartás módjában innovatív megoldás. A berendezés további egyedi jellemzője, hogy nem igényel fűtést (a létrehozott vákuumtartományból fakadóan rendkívül alacsony hőmérsékleten is képes megvalósítani az oldószer elpárologtatását), valamint hogy a párologtató és kondenzációs tér egy térfogatban helyezkedik el. A létrehozni kívánt berendezés jóval energiahatékonyabb, mint jelenlegi versenytársai. Azon túl, hogy az oldott szervetlen szennyezőkkel terhelt folyékony hulladékáramok kezelése, azokból az oldott anyagok kikristályosítása megvalósítható ilyen módon desztillált víz minőségű melléktermék keletkezése mellett, a szerves szennyezők eltávolításának biztosítására egyedi hulladékáramok esetén ki kívánjuk egészíteni membrántechnológiai lépcsővel is. Ezzel együtt új komplex megoldást tudunk kínálni a folyékony hulladék kezelés terén.

A 24 hónapos projekt során kísérleti fejlesztés valósul meg egy szakmai vezető, 2 fejlesztőmérnök és egy technikus, valamint a Pannon Egyetem közreműködésével, amely során kifejlesztésre és megépítésre kerül a prototípus berendezés, amelyet kiállításon is be fogjuk mutatni.

A projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg, a Magyar Állam társfinanszírozása mellett.

A projekt tervezett befejezési dátuma : 2019.05.31.

A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.7-15-2016-02233

PA ginop 2 1 7 15 2016 02233

A projekt előrehaladása

A támogatás szerződés megkötésére 2017.05.29-én került sor.

Projekt kezdésére 2017. június 1-én került sor, amikor megkezdődött a mérnöki kutatás-fejlesztési munka.

A projekt megvalósítási helye a cég székhelyéül is szolgáló telephelye:
8200 Veszprém, Lőszergyári út 6.

A projekt első 12 hónapjában elvégzett tevékenységek

A tervezési és előkészítési munkát követően megvásárlásra kerültek a létrehozni kívánt prototípust berendezés részei tartályok, szerkezeti elemek, szivattyúk, műszerek, villamos berendezésrészek (központi vezérlő) és az egyéb technológiai elemek.

Mivel a rendszer tesztüzeme nagyobb mennyiségű szennyvíz felhasználását igényli, a mobil berendezést Papkesziben található saját telephelyen kerül tesztelésre és a technikus kolléga által elvégzendő esetlegesen szükséges átalakításokat követően különböző folyékony hulladék áramokkal viszgálati szakaszok elvégzése következik, mely a fejlesztőmérnökök feladata az általuk előzetesen elkészített kísérleti terv szerint.

Kutatás-fejlesztési szolgáltatás igénybevétele

A kutatás-fejlesztési tevékenység során közreműködik a Pannon Egyetem Környezetmérnöki Intézete csurgalékvíz minták szennyezőanyag tartalmának nagyműszeres vizsgálatával és az eredmények alapján fejlesztési tanácsadás végzésével, Dr. Domonkos Endre, egyetemi docens és Kovács Orsolya, tanszéki mérnök részvételével.

A cég részéről a kutatás-fejlesztési projekt munkatársai: szakmai vezetője Fazekas Bence, a cég egyik tulajdonosa, a fejlesztési munkát megfelelő végzettséggel és tapasztalattal rendelkező K+F környezetmérnökök hajtják végre (Varga Krisztián és Szabó Bálint Péter), a szerelési munkákban Pordán László technikus vesz részt.

 

Kapacitásbővítő beruházás

GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-00827

 

A projekt bemutatása

A kedvezményezett neve: PureAqua Környezetvédelmi Mérnöki Iroda Korlátolt Felelősségű Társaság

A Projekt címe: Kapacitásbővítő beruházás a PureAqua Kft-nél

A szerződött támogatás összege: 39.118.742 Ft

A támogatás mértéke: 30%

A projekt tartalmának bemutatása:

A PureAqua Kft. 2005-ben kezdte meg működését főként a szennyvíztisztítás területén végzett szakértői, tanácsadási és tervezési tevékenységével. Mind a hazai, mind pedig a nemzetközi piacon történő továbblépés elengedhetetlen feltétele egy olyan korszerű eszközökkel felszerelt, hatékony gyártóközpont kialakítása, amely a tényleges munkavégzés mellett a potenciális vevők fogadására, a gyártási folyamatok bemutatására is lehetőséget biztosít. A vállalat szándéka, hogy megrendelői számára biztosítani tudja a gyártás infrastrukturális, eszköz és egyéb humán, valamint szervezeti feltételeit, ezzel szélesítve az értékesítés földrajzi területét, növelve az értékesítési volument. A pályázat célja egyrészt az előzőekhez szükséges gyártó és összeszerelő, ill. szerviz infrastruktúra korszerűsítése, mely a meglévő csarnoképület korszerűsítésével és egy új, acél szerkezetű összeállító üzemrésszel történő bővítésével, továbbá a gyártáshoz szükséges eszközök beszerzése.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.03.05.

A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-00827

ginop 1 2 3 8 3 4 16 2017 00827

 

 

Kutatás-fejlesztés III.

GINOP-2.1.1-15-2015-00379

 

A projekt bemutatása

A kedvezményezett neve: Pure Aqua Környezetvédelmi Mérnöki Iroda Kft.

A projekt címe: Hulladéklerakói csurgalékvizek és egyéb magas sótartalmú folyékony hulladékáramok megújuló energia felhasználásával történő ártalmatlanítása

A szerződött támogatás összege: 103.314.616 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 55,62

A projekt tartalmának bemutatása:

A vállalati K+F projektben egy speciális szennyvízkezelési technológia kerül kifejlesztésre, egy szoláris párologtatóra épülő tisztító rendszer magas sótartalmú szennyvizek (köztük hulladéklerakói csurgalékvizek) kezelésére, amely a jelenleg alkalmazott technológiákhoz képest egyszerűbb, ugyanakkor hatékonyabb: minimális maradék hulladék jelentkezik (1-10%) és energiát takarít meg (akár 30-70%). Az új technológiára komplex folyékony hulladék-kezelési szolgáltatás építhető (tisztító létesítmények tervezése és engedélyezése, a technológiák kivitelezése és üzemeltetése). A projektben sor kerül az optimális technológiai feltételek laboratóriumi vizsgálatára, a technológiai elemek összeállításának meghatározására, majd egy kisméretű kísérleti berendezés kerül megépítésére és tesztelésére. A K+F munka eredményeképpen elkészül a szolár párologtatásra épülő komplex folyékony hulladék-kezelési technológia és berendezés műszaki leírása (know-how) a nagyüzemi megvalósítás érdekében.

A projekt megvalósításában a PureAqua Kft. saját alkalmazásban álló munkatársai vesznek majd részt, összesen 6 fő kutatómérnök és 2 fő technikus/kisegítő. Ipari kutatásként 66 emberhónap kutatómérnöki és 24 hónap technikusi/projekt asszisztensi munkát tervezünk. A projektmegvalósítás időtartama 24 hónap. A várható végeredmény egy új műszaki megoldást jelentő, megújuló energiát hasznosító szoláris párologtatásra épülő folyékony hulladék-kezelési technológia és kísérleti berendezés lesz.

A projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg, a Magyar Állam társfinanszírozása mellett.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2018.09.30.

A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.1-15-2015-00379

PA GINOP 217 C fekvő 01

A projekt előrehaladása

Projekt kezdésére 2016.10.01-én került sor, amikor megkezdődött a mérnöki kutatás-fejlesztési munka.

A támogatás szerződés megkötésére 2016.10.03-án került sor.

Nyitó sajtóközleményt jelentettünk meg 2016. október elején.

A cég részéről a kutatás-fejlesztési projekt munkatársai: szakmai vezetője Thury Péter, a cég egyik tulajdonosa és ügyvezetője, a fejlesztési munkát megfelelő végzettséggel és tapasztalattal rendelkező K+F mérnökön hajtják végre (Pitás Viktória, Dr. Németh Gergely és Simoncsics Gábor), valamint Dr. Fráter Tamás, a kutató labor vezetője és Gulyás Gábor laboratóriumi kutató, a szerelési munkákban Monse Balázs technikus vesz részt, a projekt adminisztrációját Kloó Daniella végzi.

Záró sajtóközleményt jelentettünk meg 2018. szeptember 28-án.

Összefoglaló szakmai anyag

A projekt 2016. október – 2017 március közötti ipari kutatási munkaszakasza

A PureAqua Kft. GINOP-2.1.1-15-2015-00379 azonosítószámú pályázata keretében, a szakmai előkészítő, adminisztratív tevékenység mellett a kutatási berendezések tervezése történt meg. A szolár párologtató rendszer technológiai és egyéb részletes tervei, valamint a szűrő ioncserélő konténer és a kísérleti vákuumbepároló berendezés kapcsolódó tervei készültek. Megtörtént a labor helyiségek és külső kutatási munkaterület kialakítását végző vállalkozó kiválasztása, valamint megkötésre került az ide vonatkozó építési szerződést.

 01 DSC03952 resize  01 DSC03952 resize  01 DSC03952 resize  01 DSC03952 resize  01 DSC03952 resize
 01  0  0

A projekt 2017. április – 2017 szeptember közötti ipari kutatási munkaszakasza

A PureAqua Kft. GINOP-2.1.1-15-2015-00379 azonosítószámú pályázata keretében, a munkaterület átadás-átvételt követően elindult a labor helyiségek és külső kutatási munkaterület kialakítása. A munka keretében egy korszerű laboratórium került kialakításra, mely szolgálja a kutatás fejlesztési feladatok megvalósítását, továbbá olyan külső infrastruktúra építése történt meg, ahol a tervezett konténerizált kutatási berendezések kerülnek elhelyezésre. A laboratórium építését követően azt korszerű eszközökkel szereltük fel. Az előzetes laboratóriumi vizsgálatok során különféle hulladéklerakói csurgalékvíz mintákat gyűjtöttünk, melyeket részletesen analitikai vizsgálatnak vetettünk alá. Az eredmények alapján a lerakókat kategorizáltuk, és a vizsgálatokat a továbbiakban az egyes kategóriák „reprezentánsai”-ból származó csurgalékvizekkel végeztük.

Ezen időszakban került letelepítésre a szolár párologtató rendszer, melynek beüzemelését követően megkezdtük a különféle csurgalékvizek párologtatási vizsgálatait, miközben vizsgáltuk a párologtatási maradékok minőségét is. A rendszerben a nap energiájának hasznosításával, a szellőztetés és egyéb környezeti paraméterek szabályozásával biztosítjuk a lehető legnagyobb fajlagos párologtatási teljesítményt.

01 DSC03952 resize 02 P1120052 resize 03 20131119 142722 resize 04 20131122 080142 resize 05 P1120209 resize 01 DSC03952 resize 02 P1120052 resize 03 20131119 142722 resize 04 20131122 080142 resize 05 P1120209 resize 01 DSC03952 resize 02 P1120052 resize 03 20131119 142722 resize 04 20131122 080142 resize 05 P1120209 resize 01 DSC03952 resize 02 P1120052 resize 03 20131119 142722 resize 04 20131122 080142 resize 

A projekt 2017. október – 2018 március közötti kísérleti fejlesztési munkaszakasza

A PureAqua Kft. GINOP-2.1.1-15-2015-00379 azonosítószámú pályázata keretében a részletesen megtervezett szűrő és ioncserélő, valamint a kísérleti vákuumbepárló berendezések ajánlatainak értékelését végeztük, el, majd a gyártás során felügyeltük a telephelyi gyártási munkálatokat. A szűrő-ioncserélő konténer az időszak végére került leszállításra, miközben zajlott a kísérleti vákuumbepárló berendezés gyártása, leszállítása és üzembe helyezése.

A tervezési, gyártási munkákkal párhuzamosan tovább folytatódtak a szolár párologató berendezéssel történő vizsgálatok. Különféle csurgalékvizekkel, eltérő időjárási és egyéb vizsgálati körülmények között kerestük az elérhető legnagyobb párologatási hatékonyság üzemi paramétereit, a keletkező melléktermékek minimalizálásának lehetőségét, a légnemű anyagok kezelésére leginkább alkalmas beállítási paramétereket.

 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize  03 20131119 142722 resize  04 20131122 080142 resize  05 P1120209 resize
 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize  03 20131119 142722 resize  04 20131122 080142 resize  05 P1120209 resize
 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize

 

A projekt 2018. április – 2018 szeptember közötti kísérleti fejlesztési munkaszakasza

A PureAqua Kft. GINOP-2.1.1-15-2015-00379 azonosítószámú pályázata keretében a leszállított kísérleti vákuumbepárló berendezés üzembe helyezését követően a komplex technológiai sor teljessé vált. A berendezés üzembe helyezését követően lehetőségünk volt a külső K+F szolgáltatást nyújtó Pannon Egyetem útmutatásait is felhasználva a technológiai koncepció komplex vizsgálatára. Az eredmények alapján olyan a technológiai egységek olyan eljárásban szervezhetők, melyekkel a hulladéklerakói csurgalékvízből akár ivóvíz minőségű víz is nyerhető, továbbá kielégíthetők a hazai szabályozás felszíni vizekre vonatkozó legszigorúbb határértékei is. A tapasztalatok alapján összeállt az eljárás műszaki leírása, kapcsolódó műszaki dokumentumokkal, valamint elkészült az iparjogvédelmi oltalom alá helyezéshez szükséges elméleti áttekintő és előzetes újdonságkutatás is.

 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize  03 20131119 142722 resize  04 20131122 080142 resize  05 P1120209 resize
 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize  03 20131119 142722 resize  04 20131122 080142 resize  05 P1120209 resize
 01 DSC03952 resize  02 P1120052 resize  03 20131119 142722 resize  04 20131122 080142 resize  05 P1120209 resize

Kapcsolat Info

Ha a szolgáltatásainkkal kapcsolatban bármilyen kérdése merült fel, az alábbi címeken elérhet minket.

PureAqua Kft.

Székhely: 8200 Veszprém, 8200 Veszprém, Lőszergyári út 6.
Levelezési cím: 8200 Veszprém, Lőszergyári út 6.
Telefon:+36-88-794-243
Fax:+36-88-799-132
Skype:pureaqua01
Web:http://www.pureaqua.hu